Wystawa Młodych Projektantów Biżuterii w Budapeszcie!

W kwietniu tego roku napisała do mnie węgierska projektantka tkanin Szilvia Szigeti, właścicielka Galerii Eventuell w Budapeszcie, prosząc o przesłanie portfolio. Poszukiwała na wydziale Wzornictwa ASP osoby (studenta) zajmującej się projektowaniem biżuterii, która zechciałaby reprezentować Polskę na wystawie młodych projektantów biżuterii z krajów wyszehradzkich, w jej galerii, w Budapeszcie, której była organizatorką i kuratorką.

Natychmiast przygotowałam portfolio. Panią Szilvię zainteresowały moje projekty biżuterii z porcelany i ceramiki, i to właśnie je postanowiła pokazać na wystawie.

 

Wkrótce po mojej obronie licencjackiej (tydzień po!) poleciałam na tydzień do Budapesztu, otrzymując w ramach projektu bilety lotnicze w obie strony, zakwaterowanie w ambasadzie polskiej, tygodniowy bilet na komunikację miejską oraz 100 euro na drobne wydatki… ;)  Mojej radości nie było końca!  :>  :)

Na wystawie w Galerii Eventuell zaprezentowałam jeżowce ceramiczne, porcelanowe mini zwierzaki oraz porcelanową ciuchcię, a także moje eksperymentalne projekty wykonane również z porcelany.

 

Oprócz udziału w wystawie,  zrobiłam w Budapeszcie wiele kilometrów, spacerując i zwiedzając między innymi: Ludwig Múzeum, Wyspę Małgorzaty, Węgierskie Muzeum Narodowe (szczególnie podobała mi się wystawa fotografii Helmuta Newtona!), kilka małych galerii z biżuterią lokalnych projektantów, budapesztańskie metro – uroczą zabytkową żółtą linię, jedną z najstarszych w Europie, otwartą w 1896 roku, oraz MOME (Moholy-Nagy Művészeti Egyetem) czyli Uniwersytet Sztuki i Projektowania w Budapeszcie, gdzie poznałam kilka sympatycznych, zdolnych i interesujących osób. Miałam również okazję poznać ich warsztat oraz techniki, w jakich pracują.

 

Jednym z projektów, które skradły moje serce :D  były lokalne drogowskazy na terenie kampusu będące jednocześnie budkami dla ptaków! Cudo!

 

Cała wyprawa była dla mnie bardzo inspirująca!

 

Zachęcam do obejrzenia zdjęć :)

 

 

Wystawa była częścią festiwalu kulturalnego Urbitális Majális Budapest i trwała od 27 d0 31 maja br.

 

Fundatorem całej imprezy była organizacja Visegrad Fund.

 

A tu link do mojej wizytówki na stronie Galerii Eventuel :)

http://www.eventuell.hu/en/event/paulina-lukaszewicz-pl